menu

Kurallarımız

 1. Kullanıcıların birbirlerine karşı ahlak kuralları çerçevesinde saygılı ve kibar olmaları zorunludur.
 2. Kullanıcılar tarafından gelen, insanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı içerik ve yorumları, argo ve küfürlü yazışmaları/içerikleri yayınlamama hakkını Demokrat saklı tutmaktadır. Ayrıca Demokrat gerekli gördüğü durumlarda bu yorumlara ve içeriklere müdahale eder ve/veya yayından kaldırır.
 3. Üyelik Sözleşmesini ihlal ederek diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; tehdit, taciz gibi unsurları kullanarak, rahatsız edici bir biçimde diğer kullanıcıları sürekli takip eden ve insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları kapatılacaktır.
 4. Daha sağlıklı bir tartışma ortamının olması için yapılan yorumlarda üyelerin, diğer kullanıcıların inançlarına ve görüşlerine saygı göstermeleri zorunludur.
 5. Yorumlarda büyük harf kullanılmamalıdır ve site içerisindeki yorumlar Türkçe olmalıdır.
 6. Yapılan yorumlarda mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem verilmelidir. Bu nedenle anlaşılmayan yorumlarda, düzeltme ve silme hakkını Demokrat saklı tutmaktadır.
 7. Herhangi bir ticari amaç, reklam ya da telif hakkı içeren yorumlara izin verilmeyecektir.
 8. İnsanları kışkırtan, saldırgan bir kullanıcı adı seçilemez.
 9. İçeriğin konusunda yapılan yorumların kontrolü ve gerekli görüldüğünde silinmesi Demokrat tarafından yapılır.
 10. Spam mesajlar göndermek yasaktır. Aynı ve benzer mesajlar birden fazla kere gönderildiğinde de müdahale edilecektir.
 11. Yargı mercilerine saygısızlık içeren veya içerme ihtimali olan yorumlara müsamaha gösterilmez. Yürümekte olan veya ileride başlayacak olan yargılama sürecini etkileyecek her şey bu kapsamdadır.