BAFTA Ödülleri'ne katılan Cambridge Düşesi Kate Middleton,tartışmaların odağı oldu.

İngiliz sinemasının en saygın sinema ödülleri olan BAFTA Ödülleri dün gece Londra'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gecenin kırmızı halısına ise Altın Küre'de zirveye çıkan "tacizlere ve cinsiyet ayrımcılığına karşı yürütülen protestolar' damgasını vurdu.

Sinema dünyasının  ünlü yıldızları tıpkı Altın Küre'de (Golden Globe) olduğu gibi BAFTA Ödülleri'nin dağıtıldığı gecede de tepeden tırnağa siyah giyindiler.

Aralarında Angelina Jolie, Jennifer Lawrence, Natalie Dormer, Margot Robbie'nin de bulunduğu yıldızlar sinema sektöründe yaşanan tacizler ve cinsiyet ayrımcılığına yönelik Time's Up hareketine destek verdiklerini belirten siyah kıyafetler giydi.

Bu arada ödül gecesine katılan Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın renk seçimi ise tartışma konusu oldu.

Diğer ünlülerin aksine siyah yerine koyu yeşil bir elbise giyen Düşes'in bu seçimi hareketin destekçisi olan bazı kişiler  "Kraliyet ailesinden birinin politik görüşlerini ifade etmesi protokol kuralları gereği yasak. Ama bu politik bir mesele değil insani bir mesele" diye yorum yaparak Middleton'ı eleştirdi.

Kate Middleton'ı savunanlar ise hamile olan Düşes'in yasağa rağmen koyu yeşil elbisesinin roba kısmını süsleyen siyah kuşak, çanta ve ayakkabı seçimi, elbisesinin; yürüdükçe ortaya çıkan siyah tülden hazırlanan astar kısmı ile Time's Up hareketine inceden destek verdiğini belirttiler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları