Jennifer Lawrence'in giydiği elbise feminizm tartışması yarattı.

ABD'li oyuncu Jennifer Lawrence'ın son filmi 'Kızıl Serçe'nin tanıtımı için Londra'da yapılan bir fotoğraf çekiminde rol arkadaşlarıyla birlikte verdiği pozlar tartışma yarattı.

Sosyal medya kullanıcıları ve bazı basın organları erkek arkadaşları paltolu ve atkılıyken Lawrence'ın soğuk havada Versace imzalı derin dekolteli elbisesiyle poz vermesine tepki gösterdi.

Indepent gazetesindeki bir haberde "Jennifer Lawrence'ın bu fotoğrafı Hollywood'da kadın olmanın nasıl bir şey olduğunu özetliyor" manşeti kullanıldı.

Facebook'tan eleştirilere yanıt veren Lawrence, elbisesine yapılan yorumların kadınların yüzleştikleri gerçek sorunlardan dikkati uzaklaştırdığını ve elbise seçiminin tamamen kendisine ait olduğunu vurguladı.

Lawrence "Gerçekten nereden başlayacağımı bilemiyorum.  Bu sadece çok gülünç değil, çok rencide oldum. O Versace kıyafeti olağanüstüydü. O mükkemel elbiseyi bir palto ve atkıyla kapatacağımı mı düşünüyordunuz?" dedi.

Lawrence "5 dakikalığına dışarıdaydım. O elbiseyle karda bile dururdum çünkü modayı seviyorum. Bu benim seçimimdi. Bu (eleştiriler) seksist ve gülünç. Bu feminizm değil. Bu gerçek sorunlardan aptalca dikkat dağınıklıklarına neden oluyor. Kendinize gelin millet. Gördüğünüz tüm kıyafetler benim seçimim. Eğer üşümek istersem bu da benim seçimim olur" ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları